Philippe Friesen laat kans onbenut

 
Bij het voetbal zou men zeggen: 'gemiste kans voor open doel'. Bij het schaken hebben we een ander doel: de tegenstander mat zetten of in elk geval voorkomen dat je zelf wordt mat gezet. 
Het lukte Philippe Friesen geen van beiden vandaag, dinsdag 4 februari. Hij speelde tegen, zijn vroegere schaakmeester, Theo Goossen. Philippe kwam geweldig goed uit de opening en stond in het eindspel zelfs een paard voor. Theo schatte in dat Philippe niet echt een plan had en dit was voor Theo voldoende reden om door te spelen. Eigenlijk had Philippe alles onder controle maar ja je komt niet altijd tegen je vroegere schaakmeester in het eindspel een stuk voor. We weten niet waar het aan lag. Nonchalance, ongeconcentreerdheid, overgeconcentreerd of onoplettendheid? Theo wist een pion op te schuiven en op een, voor Philippe's koning, gevaarlijk veld te krijgen. Voordat Philippe wist wat hem overkwam stond hij door Theo's toren op de achterste lijn mat. Jammer, een gemiste kans voor onze 'zomeravondkampioen'. Als hij ooit van Theo had kunnen winnen (moeten winnen) dan was het vanavond wel. Philippe heeft qua schaken veel van Theo opgestoken en behoorlijke progressie geboekt. Misschien kan Theo hem nog enkele leerzame tips geven die minder met schaken te maken hebben maar meer met tactiek. Op sommige momenten noem je het ook wel 'boerenslimheid'.