ZEVENAAR 4 - DOETINCHEM 2

door Thomas Bijl, 23 oktober 2007

Na de ontluisterende degradatie van vorig seizoen, zijn de verwachtingen van ons tweede team in groep H van de 3e klasse hooggespannen. Met Frans als invaller voor Erwin traden we op volle oorlogssterkte aan. Zevenaar 4, vorig jaar gepromoveerd uit de 4e klasse, zou er op basis van het verschil in rating op geen van de borden aanspraak mogen maken op een punt. En zo geschiede… met een klinkende 6-0 hebben we de eerste slag geslagen, direct ongedeeld bovenaan, en nu die plek niet meer afstaan!

Zelf mocht ik na 1,5 uur met wit de score openen. Al vlug ging er na een penning een loper verloren en in een poging dat te herstellen verdween ook de 2e. Daarna kwam zwart er niet meer aan te pas (1-0).

Frans had met zijn overwinning in het 3e de smaak te pakken gekregen en dreef met wit zijn tegenstander tot wanhoop nadat de zwarte dame al na 11 zetten verloren ging. Zwart ging voor de vorm nog een aantal zetten door, maar besloot toen dat het wel genoeg was (2-0). Bijna gelijktijdig kon Wim ook de hand van zijn tegenstander schudden. In een Franse verdediging kon hij al snel met de dame op b2 binnen dringen en een stuk voorsprong nemen. Het werd nog even krap met wits torens op de achterste rijen, maar niet veel later was het toch gedaan (3-0).

Bert was de volgende. Met zwart bouwde hij langzaam maar zeker de druk op waarna uiteindelijk de dame en torens via de h-lijn konden binnen dringen. Na een grove fout van wit was het direct gedaan en was de overwinning van Doetinchem 2 een feit (4-0). De familie Lenderink kon met 2 uit 2 naar huis!

De partij van Gert-Jan ging lange tijd gelijk op, maar nadat hij met zwart een pion op de 2e rij had gekregen was het wachten tot de witte stukken de druk niet meer aan konden (5-0).

Tot slot de partij van John. Een kwaliteitsoffer bracht een volledig pionnenoverwicht in het centrum. Hoewel het nog even opletten was (ook op de klok), bleken de drie verbonden vrij-pionnen te kunnen doorstomen naar de achterste rij van zwart. De 6-0 was daarmee een feit. De toon voor dit seizoen is gezet, ‘no mercy’!

 
Zevenaar 4 - Doetinchem 2 0 - 6
1 Putman 1583 - John Lutgens 1794 0 - 1
2 vd Poel 1559 - Bert Lenderink 1834 0 - 1
3 Meulman 1539 - Thomas Bijl 1718 0 - 1
4 Evers 1440 - Gert-Jan Zonneveld 1599 0 - 1
5 Janssen 1383 - Frans Kuggelijn 1630 0 - 1
6 Döhl (-) - - - - Wim Lenderink 1559 0 - 1